/
O produktoch
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Prečo si vybrať práve drevené okná?

Majitelia domov často zabúdajú na výhody použitia prírodných materiálov.

O produktoch

Prečo si vybrať práve drevené okná?

Tradícia, ktorá dáva zmysel

Po mnoho rokov bolo drevo hlavným materiálom pre výrobu okien. Je to koniec koncov jeden z najľahšie dostupných materiálov, dobrý izolant a veľmi univerzálny produkt. Ale keď je dnes na trhu plast a hliník, majitelia domov často zabúdajú na výhody použitia prírodných materiálov oproti tým, ktoré vytvoril človek. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste vo svojom dome chceli mať drevené okná:

Klasická estetika

Plast aj hliník sa snažia často napodobniť štýl dreva. Aj keď sa priblížia, tieto umelo vyrobené materiály jednoducho nemôžu poraziť eleganciu toho pravého. A našťastie sa nemusíte uspokojiť s napodobeninou. Drevené okná sú teplé, klasické a možno aj najkrajšie na trhu. Ľahko sa skĺbia s akýmkoľvek typom architektonického štýlu a vedia pracovať s moderným aj tradičným dizajnom.

Všestranné

Drevené okná môžete maľovať a moriť, aby ste vytvorili jedinečný vzhľad, ktorý zodpovedá vášmu osobnému štýlu a vkusu. Existuje niekoľko povrchových úprav, moridiel a ochranných náterov, ktoré vám môžu pomôcť, aby drevené okná vyzerali skvele. S hliníkovými alebo plastovými oknami to nemôžete urobiť.

Odolné

Drevené okná vyžadujú údržbu, aby bolo drevo v najlepšom stave, zabránilo sa opotrebovaniu a predĺžila sa životnosť vašich okien. Pri správnej starostlivosti môžu vaše drevené okná ľahko vydržať 50 aj viac rokov.

Energeticky efektívne

Drevo je prírodný izolant a veľmi dobre izoluje teplo aj chlad. Vďaka dreveným rámom bude váš domov pohodlnejší počas zimných aj letných mesiacov. A s dobrou izoláciou prichádzajú aj veľké úspory energie.

Odolné proti hluku

Okrem blokovania nežiaducich tepelných ziskov a strát znižujú drevené okná aj hluk. Môžu poskytnúť vynikajúcu bariéru pre zvuky rušnej ulice alebo štvrte, takže vo svojom dome nájdete pohodlie a relax.

Udržateľné a ohľaduplné k životnému prostrediu

Zelená farba nie je iba trendom. Väčšina majiteľov domov chce čo najviac obmedziť emisie a neobnoviteľné zdroje. Výber drevených okien môže byť dobrým začiatkom. Ak sa chcete „zelenať“ ako majiteľ domu, potom sú drevené okenné rámy ekologickou voľbou vo viacerých ohľadoch. Drevo je jedným z najudržateľnejších zdrojov dostupných pre stavbu. Výroba PVC okenných rámov vyžaduje osemkrát viac energie a produkuje viac emisií ako drevené rámy. Plastové okná tiež vytvárajú neporovnateľne viac odpadu.

Hodnota

Drevené okná môžu byť nákladnejšie, pokiaľ ide o počiatočné náklady. Ceny však pozostávajú od mnohých rôznych faktorov. Veľkosť, štýl, drevina - to všetko prispieva k cene. A pretože drevené okenné rámy môžu prežiť väčšinu ostatných materiálov, oplatí sa investovať.

Každý z použitých materiálov na výrobu okien má svoje plusy a mínusy. Plastové okná sú lacné, hliníkové nevyžadujú toľko starostlivosti, drevené majú zas mnoho výhod spomenutých v tomto článku. Výber je však už len a len na Vás.


Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť