/
O produktoch
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Kedy zvoliť drevené okná?

Ponuka na okná je v dnešnej dobe veľmi pestrá. Zákazník má možnosť si vybrať podľa materiálu, finančných možností a presne podľa svojich náročných požiadaviek.

O produktoch

V dnešnom blogu sa budeme venovať hlavne drevu – materiálu ako takému.

Drevo je materiálom používaným v stavebnom priemysle už roky rokúce. Okná na stáročných hradoch a zámkoch Vás iste presvedčia. Vlastnosti drevených okien sú veľmi rozmanité a kladné. Čo sa týka nárokov na úsporu energie, drevené okná sú jednotkou.

Naše eurookná sú vyrábané z euro hranolov s použitím drevín akými sú smrek, dub, ale čoraz častejšie vyrábame aj z exotických drevín ako sú napríklad meranti, alebo sibírsky smrekovec. Viditeľná kresba dreva je asi najkrajšou ozdobou celých okien. Interiér vďaka dreveným oknám naberie úplne iný rozmer. Spätie s prírodou, pocit tepla domova a útulnosť Vám v takej miere plastové okná neposkytnú. Milovníci prírodných materiálov si teda prídu na svoje. Drevené okná sú teda o pocite. O pocite z domova. Drevo v interiéri vonia, a rokmi môže dokonca meniť farbu, o čom svedčí fakt, že ide o živý materiál. Jeho skvelé vlastnosti z neho robia vynikajúci akustický a tepelný izolant.

Drevené okná sú však v porovnaní s plastovými drahšie. Taktiež je nutné sa o ne starať. Raz ročne je potrebné venovať im čas, ošetriť, prípadne nalakovať ich. Sme si však istí, že za zdravé a ekologické bývanie to stojí. V súčasnosti, keď si uvedomujeme, že o planétu sa musíme všetci spoločne starať, je potrebné voliť ekologické stavebné materiály. Za zdravý domov to určite stojí.

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť