Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Február: Obdobie zábavy, pôstu a vyjadrovania lásky

Február je mesiacom plným kontrastu a symboliky.

extra

Február je mesiacom plným kontrastu a symboliky. S najkratším počtom dní v roku nás víta chladnými, no jasnými dňami, čo symbolizuje koniec zimy a očakávanie jarnej obnovy. Je to čas, keď sa veselé fašiangy a karnevaly stávajú príležitosťou na oddych, únik zo stereotypu a príležitosťou na premeny. Február nás vyzýva, aby sme sa aspoň raz za rok skryli za masku a premenili sa na bláznov, aby sme oslavovali radosť a život.

Fašiangy a Karnevaly: Oslava života

 

Fašiangy a karnevaly, ktoré sa konajú po celom svete, poskytujú úžasnú možnosť na oddych a zábavu. Sú to chvíle, keď sa všetci môžeme spoločne zabávať, tancovať a uvoľniť sa. Je to čas, keď môžeme vyjadriť svoju kreativitu a fantáziu cez farebné kostýmy a veselé masky. Fašiangy nám umožňujú zapojiť sa do spoločenských rituálov, ktoré pretrvávajú generačne a dodávajú nám pocit spolupatričnosti a radosti.

 

Sviatok Svätého Valentína: Deň lásky

 

Dňa 14. februára slávime sviatok svätého Valentína, deň všetkých zamilovaných. Je to príležitosť na vyjadrenie lásky a uznanie tých, ktorí sú nám blízki. Aj keď nie sme vždy schopní nájsť slová na vyjadrenie našich pocitov, drobné gestá ako úsmev, bozk alebo objatie môžu pre nás a pre našich blízkych znamenať veľa. Je to čas, keď si uvedomujeme dôležitosť lásky vo svojom živote a prejavujeme ju vo všetkých jej podobách.

 

Biologická Jara zmeny

 

Pre naše telo začína biologická jar. S koncom éry vodnárov a nástupom obdobia rýb sa mení aj naše vnímanie a energetický zámer. Je čas, keď sa zimná únava mení na jarnú vitalitu. S prichádzajúcou jarnou rovnodennosťou sa menia aj naše vnímanie a nálady.

Reflexia a stanovenie cieľov

 

Február je tiež časom reflexie a introspekcie. Je to obdobie, keď si uvedomujeme potrebu stanoviť si ciele na celý rok a rozhodnúť sa, akým smerom sa chceme vydať. Je to čas, keď sa spomalíme, premýšľame o tom,čo sme dosiahli a kam chceme ísť ďalej. Dôverujme svojej intuícii a krok za krokom sledujeme svoje sny, pretože každý malý krok nás približuje k našim veľkým cieľom.

 

Záver: Šťastie a odhodlanie

 

Február je mesiacom, ktorý nás vyzýva na zábavu, lásku a introspekciu. Je to čas, keď si uvedomujeme dôležitosť radostných momentov v našom živote a prejavujeme lásku voči tým, ktorí sú nám blízki. Je to tiež čas, keď si dávame čas na premýšľanie o našich cieľoch a túžbach a rozhodujeme sa, ako ich dosiahnuť. Takže nech nás sprevádza veľa šťastia a odhodlania v tejto zimnej februárovej atmosfére, aby sme mohli plniť svoje sny a žiť naplno.

 

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť