/
O produktoch
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Posuvné dvere - kedy sú vhodné práve pre Vás?

Klasické dverné krídla môžu v určitých prípadoch prekážať, alebo neželane zapĺňať priestor. Interiérom môže prúdiť málo svetla, alebo môže byť stavebný otvor primalý

O produktoch

V takom prípade je na mieste zvoliť osadenie posuvných dverí do Vášho interiéru. Posuvné dvere nepotrebujú priestor na otváranie a zatváranie, sú preto vhodnou alternatívou na miesta so zúženou šírkou prechodu, napríklad do úzkych chodieb. Posuvné dvere zaberajú priestor iba vtedy, ak sú umiestnené na stenu. Pri posuvných dverách do puzdra ide teda o alternatívu, ktorá šetrí priestor. Dôležitým pozitívnym aspektom je absolútne tiché zatvárenie, ktorým musia kvalitné posuvné dvere disponovať.

Posuvné dvere nemajú pánty ani kľučky, ktoré vedia byť niekedy dosť hlučné. Druhou úlohou posuvných dverí je teda priestor odhlučniť. Tretím bodom je ľahkosť posúvania dverí. Dvere sa musia dať posunúť jedným pohybom ruky. Za pomerne priaznivú cenu teda získate estetický a nenáročný prvok do interiéru. V prípade, že potrebujete do miestnosti vpustiť viac svetla, nemusíte zvoliť ako materiál len drevo. Celopresklené posuvné dvere sú aktuálnym trendom. Môžeme teda kľudne povedať, že sú svojou funkčnosťou dokonalou alternatívou ku klasickým dverám.

Majú teda aj nejaké nevýhody? Jedinou nevýhodou pri posuvných dverách zabudovaných do stavebného puzdra je náročnejšia stavebná príprava. Treba si teda dať dokopy plusy a mínusy a rozhodnúť sa. Myslíme si však, že klady posuvných dverí vysoko prevýšia ich nevýhody.

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť