Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Jarné upratovanie domácnosti: Čas na osvieženie a nový začiatok

Jar sa blíži a s ním prichádza aj tradícia jarného upratovania a umývanie okien.

extra

Jar sa blíži a sním prichádza aj tradícia jarného upratovania domácnosti. Po zime strávenej vnútri sa nám v našich domoch hromadia prach, nečistoty a zbytočné veci. Je to čas na dôkladné vyčistenie a osvieženie nášho prostredia, pripravenie sa na novú sezónu a vytvorenie príjemného a útulného prostredia. Jedným z kľúčových aspektov jarného upratovania je aj umývanie okien, ktoré môže výrazne ovplyvniť celkový dojem z domova.

 

Plánovanie a organizácia:

Pred začatím jarného upratovania je dôležité si vytvoriť plán, aby sme mali prehľad o tom,čo všetko je potrebné urobiť a ako sa do toho pustiť. Môžeme si stanoviť konkrétne miestnosti a postupovať po nich jednu po druhej, alebo si rozdeliť úlohy podľa typu činnosti, ako je napríklad vyhadzovanie zbytočných vecí, umývanie povrchov, alebo práve umývanie okien. Organizácia je kľúčom k úspechu, a tak si uľahčíme celý proces a urobíme ho efektívnejším.

 

Umývanie okien: krok za krokom

Umývanie okien je jednou z najdôležitejších úloh pri jarnom upratovaní, pretože čisté a jasné okná dokážu pozdvihnúť celkový dojem z interiéru a prispieť k príjemnejšej atmosfére. Ako na to?

 

Pripravte si potrebné prostriedky:

Na umývanie okien budete potrebovať vedro s vodou, prírodný čistič na okná alebo zmes octu a vody, mikrovláknové handry alebo utierky a gumovú stierku na odtok vody.

 

Začnite odstránením prachu:

Pred umývaním okien odstráňte prach a nečistoty zo zárubní a rámov pomocou vysávača alebo handry. Dôkladné vyčistenie rámov je dôležité pre dosiahnutie čistého vzhľadu okien.

 

Umývanie vonkajších a vnútorných plôch:

Okná umývajte zvonka aj zvnútra. Začnite s vonkajšími plochami, pretože sú často znečistenejšie. Naneste čistič na okná alebo zmes octu a vody na okno a rovnomerne ho rozotrite po celej ploche. Potom utrite okno mikro vláknovou handrou alebo utierkou a zabezpečte, aby ste odstránili všetok čistič a nečistoty. Na záver, vyleštite okno suchou utierkou,aby nezostali žiadne stopy.

 

Dokončovacie práce:

Po umytí okien sa môžete venovať ešte detailom ako je čistenie rámov,kontrolovanie tesnosti okien a utretie okenných parapetov.

 

Záverečné myšlienky:

Jarné upratovanie domácnosti je viac než len povinnosťou, je to príležitosť na začatie novej kapitoly v našom domov. S dobrou organizáciou a systematickým prístupom môžeme dosiahnuť úspech a vytvoriť si prostredie, v ktorom sa budeme cítiť pohodlne a spokojne. A umyté okná sú jedným z kľúčových prvkov, ktoré dodávajú domovu svieži a príjemný vzhľad. Takže choďme do toho a pripravme si náš dom na jar s čistými oknami a čistým srdcom!

Čistiacu sadu si viete zakúpiť u nás: Set Sikkens Pflegeset

Udržiavací set pre následnú starostlivosť o lakované drevené okná.

Tento set sa skladá z:

- špongie

- čistiaceho roztoku Special Cleaner WV 803

- špeciálneho udržiavacieho mlieka Maintenance Milk gloss WV 802.

Výdatnosť mlieka je cca 20 ml/m2.

Set Sikkens Pflegeset je určený na pravidelnú údržbu vonkajších lakovaných plôch vonkajších dverí a drevených okien. Čistiaci roztok WV803 Special Cleaner účinne odstraňuje nečistoty a mikrovrstvy odbúraného laku z povrchu náteru.

Nadväzujúca aplikácia balzamu WV 802 Maintenance Milkgloss, tj. druhej zložky setu, obnoví pôvodný lesk aj vzhľad náterového filmu a vzniknutá vrstva chráni lak pred poveternostnými vplyvmi.

Aplikácia:

okná je treba umyť priloženou hubkou, následne aplikovať Maintenance Milk mäkkou handričkou.

Pri pravidelnom ošetrovaní drevených okien dochádza k predĺženiu životnosti a odolnosti. Takéto ošetrenie je vhodné robiť 1 – 2 krát do roka.

 

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť