/
O produktoch
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Sprievodca výberom interiérových dverí

Nájsť tie správne interiérové dvere pre váš domov môže byť zdĺhavá úloha, ak neviete, čo hľadáte. Vaše ​​dvere môžu byť skvelým doplnkom k vášmu interiéru, ale ak urobíte nesprávne rozhodnutie, môžu zlyhať v doplnení zvyšku vášho interiéru.

O produktoch

Nájsť tie správne interiérové dvere pre váš domov môže byť zdĺhavá úloha, ak neviete, čo hľadáte. Vaše ​​dvere môžu byť skvelým doplnkom k vášmu interiéru, ale ak urobíte nesprávne rozhodnutie, môžu zlyhať v doplnení zvyšku vášho interiéru. Aby sme vám pomohli vybrať dokonalé dvere, zostavili sme sprievodcu.

Myslite na štýl vášho interiérového dizajnu


Pokiaľ ide o hľadanie nových interiérových dverí pre váš domov, prvá vec, ktorú by ste mali zvážiť, je štýl vášho interiéru. Toto je základný aspekt, ktorý treba zvážiť, pretože chcete, aby boli vaše izby štýlovo konzistentné. Musíte sa teda uistiť, že kupované interiérové ​​dvere dopĺňajú váš dizajn a nenarúšajú ho. Ak je vaša izba založená na jednej farebnej schéme, mali by ste zvoliť dvere, ktoré ladia alebo splývajú s týmito farbami. Napríklad ak váš interiér je v bielej farbe s bielymi alebo svetlými doplnkami a nábytkom, v takom prípade sa hodia biele dvere ktoré splývajú so stenami. O kúpe dubových dverí môžete uvažovať, ak už máte vo svojej nehnuteľnosti prvky z dubu alebo dreva. Takže tu by ste mali zvoliť dubové farby, ktoré sa navzájom dopĺňajú a ladia spolu. Pri hľadaní vnútorných dverí pre váš domov je to všetko o koordinácii, takže sa uistite, že vaše dvere zodpovedajú vašim súčasným dizajnovým požiadavkám.

Výber vhodného štýlu dverí


Ďalším prvkom, ktorý by mal byť vysoko na vašom zozname priorít, je výber vhodného štýlu dverí. Najprv by ste mali premýšľať o dverách, ktoré budú dobre ladiť so štýlom vášho interiéru, nábytkom a ďalšími prvkami, ako je podlaha. Ak bývate v modernejšej nehnuteľnosti, bude sa sem viac hodiť moderný štýl dverí, ako napríklad plné hladké dvere so skrytými pántami alebo dvere s pásom skla. Ak máte tradičnejšiu nehnuteľnosť alebo chalupu, štýly ako kazetové dvere alebo dvere z masívu budú vhodnejšie. Niektoré štýly dverí môžu dobre fungovať v novších aj starších objektoch, ako sú napríklad kazetové dvere, pretože majú väčšiu hĺbku a detaily, aby vyhovovali modernému a klasickému vzhľadu.

Výber kovania na dvere


Posledným krokom pred montážou vašich nových dverí je výber správneho kovania. Pre dvere existuje široká škála možností. Podobne ako pri výbere štýlu dverí, aj vaše kovanie by malo zodpovedať dizajnu vášho interiéru. Napríklad ak máte na kuchynskej linke alebo skrinkách použité nerezové kovanie, tak aj na dvere by ste mali ideálne zvoliť kľučky v nerezovom štýle. Ak máte kovania čierne tak aj kľučky by mali byť čiere a tak ďalej. Samozrejme kľučky môžte doladiť aj k inému ako kuchynskému kovaniu. Záleží už len na Vašej predstavivoti a preferenciách.

Inštalácia vašich vnútorných dverí


Teraz ste urobili všetky ťažké rozhodnutia a vaše dvere sú pripravené na inštaláciu. Inštalácia vašich dverí je úloha, ktorú môžete urobiť sami, ak sa cítite na DIY (DO IT YOURSELF - UROB SI SÁM) výzvu. Vieme však, že niektorí z vás majú menej času, takže máte tiež možnosť objednať si odborníka, ktorý vám dvere namontuje. Ak sa chystáte namontovať dvere svojpomocne, prečítajte si náš návod na montáž ktorý sme pre Vás pripravili.


Nájdenie správnych vnútorných dverí pre váš domov môže mať vynikajúci vplyv na dizajn vášho interiéru, preto sa pri hľadaní nových interiérových dverí môžete riadiť týmto návodom.

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť