/
Firemné novinky
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Hotel Ovruč

Produkty dodávané na Hotel Ovruč firmou KUNAJ

Firemné novinky

Hotel Ovruč

Hotel Ovruč bol otvorený v roku 1969 a to hlavne vďaka Medzinárodnému lyžiarskemu kongresu v Bejrúte, kde sa rozhodovalo o nadchádzajúcom organizátorovi Majstrovstiev sveta v lyžiarskych disciplínach. Československo kandidovalo s miestom konania vo Vysokých Tatrách. Po silnej podpore delegátov z 31 krajín sveta sa rozhodlo o konaní na Štrbskom Plese.

Hotel Ovruč nijak nevybočoval architektúrou nad iné stavby. V tom čase priťahovali pozornosť hlavne hotel FIS, Hotel Panoráma a Park v Novom Smokovci. Hotel Ovruč bol v tom čase projektovaný ako garni hotel, kde sa ponúkalo ubytovanie a raňajky. Musel byť postavený rýchlo a jednoducho, nakoľko čas na prípravu šampionátu sa nezadržateľne krátil.

Počas šampionátu bývali v hoteli novinári z celého sveta a bolo tu zriadené aj tlačové centrum. Akokoľvek ale šampionát dopadol dobre a o Štrbskom plese sa začalo rozprávať po celom svete, hotel ostal už len ako ubytovacie zariadenie pre zamestnancov z iných hotelov na Štrbskom Plese. Často menil majiteľov až sa dostal do rúk spoločnosti Adove Energy. Tá chcela tiež hotel predať a ešte v roku 2017 poskytli pre časopis Trend rozhovor, kde sa vyjadrili, že šanca že by ho začali rekonštruovať sa rovná nule.

Napokon sa ale investor našiel a spoločnosť TAMI sa rozhodla na mieste pôvodného hotela postaviť nový. V roku 2019 sa začali práce na novom Hoteli Ovruč a v roku 2020 sme sa do projektu zapojili my.

Na hotel sme vyrábali a dodávali drevohliníkové okná a vstupné dvere do apartmánov. Okná sú v profile DH92 a teda v hrúbke 92milimetrov. Sú vhodné presne do podmienok aké panujú na Štrbskom Plese. Majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a vďaka hliníkovej kapotáži sú úplne bezúdržbové. Do exteriéru sme vyrábali dokonca aj posuvné automatické dvere, ktoré sú hlavným vstupom do hotela. Bola to výzva ale výzvy sú na to aby sa prekonávali.

V interiéri sme vyrábali a montovali vstupné protipožiarne dvere do apartmánov a protipožiarne dvere na chodbách. Dvere sú v prevedení dyha dub hrčatý, horná obložka je vysoká až po strop. Apartmánové dvere sú vybavené kartovým systémom, sú reverzné, majú skrytý samozatvárač, padcí prah, hrúbku 63mm a sú v dvojfarebnom prevedení. Z chodbovej strany sú dubové, tak aby presne ladili s protipožiarnymi dverami a z izbovej strany sú v antracitovej farbe, ktorá je použitá aj v interiéri izieb a bola zladená s nábytkom.

Autor príspevku
Martin Smoleňák
CEO, KUNAJ

Konateľ a ekonomický riaditeľ firmy ktorý sa stará o financie a obchod firmy. "Obchod sa nevyhráva cenou ale dôverou."

Viac článkov autora
Pre koho je kunaj

Mohlo by sa Vám tiež páčiť